CEZ ĽADOVEC NA WILDSPITZE

Zabudnite na Hike & Fly … je tu paraalpinizmus!

Tak to nazvala dvojica milovníkov hôr a paraglidingu – Pavol a Juraj, ktorí sa vybrali za pomoci horolezeckej výbavy na druhý najvyšší vrchol Rakúska – Wildspitze s nadmorskou výškou cez 3700m. A ako to prebiehalo?Juraj: ´´ Po dvesto FAI sme vecer odšoférovali dalších 200 km pod Wildspitze, aj keď sme chceli ísť na Eiger.. Počasie sa malo pokašlat o druhej poobede a na Eiger trvá výstup 1 a pol dňa. Wildspitze hlásil dobrý vetrík vhodný na štart. Bolo to po ceste a do 3200 isla lanovka… takže sme stihali byť na vrchole pred snežením a daždom.
Od lanovky sme zleteli jedno sedlo a po ľadovci sme vyšliapali pod sz pilier, schmatli do ruky cepín a zapli mačky na posledný 200m výšvih. Na vrchole nadherne rozhlady a ticho…v 3700m nefukalo nič! To sa nestáva!
Štart a let ponad tie ladovce je špicový… Palo šiel pristáť ku autu ja bez záložky, prístrojov aj chrániča dávam si pár 4+ stupákov popri svahu a keď sa to dekuje predomnou idem po 25km pristáť v Pitzertally. Fotky skutočne zachytávajú len malú časť obrovského zážitku.´´

Ďakujeme za krásne fotky a článok chalani! 🙂

piloti (foto): Juraj Koreň, Pavol Rajčanpoužité sety pri výstupe a lete:
CRUX (Skyparagliders) + Eiger (Gradient), CRUX (Skyparagliders) + UFO (Airdesign)

CRUX je nový postroj navrhnutý pre vyznávačou lietania v horách. Koncept je zložený z ľahkého, pohodlného, horského batohu v ktorom je zabudovaná plnefunkčná sedačka pre lietanie. Veľkou výhodou ľahká príprava bez reverzného obracania alebo vybalovania. Sedačku jednoducho odzipsujete zo zadnej časti batohu, zapnete popruhy a letíte!Po dlhom testovaní je CRUX hotový a pripravený pre výrobu, v krátkom čase bude dostupný v naštom Justfly test centre.

info výrobcu TU, vyskúšajte produkt TU