“Freestyle” tandemový let


Je určený pre tých najnáročnejších. Ten kto hľadá veľkú dávku adrenalínu a hranicu svojho strachu. Pokojný let sa postupne mení na dynamický. Zažijete odstredivú silu, rýchle klesajúce prvky a beztiažový stav. Letí sa spoločne s tandem pilotom vo výške od 200 do 800m nad terénom.

 OBJEDNÁVKA 


 

Lietame vprípade vhodných a bezpečných poveternostných podmienok. Nevhodná je nízka oblacnost, silný nárazový vietor a zrážky.
Žilina – Stránik od 1. 1 do 31. 12 (celoročne). V zimnom období bez možnosti vývozu.
Donovaly – Nová Hoľa od 1.4. do 30.12 (celoročne). Potrebná je prevádzka lanovky TELEMIX na Novú Hoľu 

 

Minimálna dlžka letu je 10 minút. Vzávislosti od poveternostných podmienok .Každý shmotnostou od 50 do 100kg. Len od 18 rokov.

 


Športové oblečenie, obuv primerané ročnému obdobiu. Doporučujeme slnečné okuliare a v zimných mesiacoch rukavice. Nepotrebujete žiadne lekárske vyšetrenie ani potvrdenie.


Pred letom pilot pasažiera poučí o štarte a pristáti, zapne ho do postroja, pripraví padákový klzák a vo vhodnom okamžiku odštartujú. Pri štarte stačí pobehnúť a ste vo vzduchu. Počas letu sedí pasažier vpredu pred pilotom, ktorý za ním riadi klzák. Pristátie je ešte jednoduchšie, pilot brzdí klzák a spoločne sa dotýkajú zeme približne takou istou rýchlosťou ako pri behu na štarte.

 


Všetci naši tandemový piloti majú licenciu tandemového pilota vydanú LAA SR . Okrem toho že vlastnia tieto licencie sú aj inštruktori, alebo inšpektori paraglidingu s mnohoročnými skúsenostami v lietaní standemovým klzákom. Taktiež majú výbornú znalost miestnych poveternostných podmienok. Každý tandemový klzák (padák) má platnú poistku proti tretej osobe, poistenie pasažiera pre prípad nehody a kompletnú dokumentáciu na jeho prevádzku.Všetky tandemové lety vykonávame na klzákoch (padákoch) špickových výrobcov AXIS, ktoré sú konštruované priamo na túto prevádzku,sú testované vtestovacom stredisku amajú EN certi káciu.

 

 


Cena letu zahŕňa:
– zapožičanie výstroja
– poistenie proti škodám spôsobeným tretej osobe
– poistenie pasažiera pre prípad nehody