Horský tandemový let “Hike & Fly”


Vhodný pre športovo založených priaznivcov prírody, ktorí majú vzťah k turistike. Hore peši a dole vzduchom to je horský tandemový let. Pripravte sa na výšlap s cca 7kg ťažkým ruksakom krásnou krajinou Malej alebo Veľkej Fatry a následne na zaslúžený let v tandeme s tandem pilotom. Lietí sa z kopca s prevýšením od 500m. Splňte sebe alebo Vášmu blízkemu sen. Na “Hike & Fly” nikdy nezabudne.

 OBJEDNÁVKA 


 

Lietame vprípade vhodných a bezpečných poveternostných podmienok. Nevhodná je nízka oblacnost, silný nárazový vietor a zrážky.
Žilina – Čipčie od 1. 4. do 30. 9.
Rajec – Baba od 1.4. do 30.9 
Dolný Kubín – Kubínska Hoľa od 1. 4. do 30. 9. Prípadné iné terény po dohode s pilotom.


 

Minimálna dlžka letu je 15-25 minút. Vzávislosti od poveternostných podmienok .Každý shmotnostou od 45 do 100kg. Vprípade neplnoletého/tej je potrebný písomný súhlas rodiča.

 


Teplejšie športové oblečenie, obuv primerané ročnému obdobiu. Doporučujeme slnečné okuliare a v zimných mesiacoch rukavice. Nepotrebujete žiadne lekárske vyšetrenie ani potvrdenie.


Po príchode na vhodnú štartovaciu plochu pilot pasažiera poučí o štarte a pristáti, zapne ho do postroja, pripraví padákový klzák a vo vhodnom okamžiku odštartujú. Pri štarte stačí pobehnúť a ste vo vzduchu. Počas letu sedí pasažier vpredu pred pilotom, ktorý za ním riadi klzák. Pristátie je ešte jednoduchšie, pilot brzdí klzák a spoločne sa dotýkajú zeme približne takou istou rýchlosťou ako pri behu na štarte.

 


Všetci naši tandemový piloti majú licenciu tandemového pilota vydanú LAA SR . Okrem toho že vlastnia tieto licencie sú aj inštruktori, alebo inšpektori paraglidingu s mnohoročnými skúsenostami v lietaní standemovým klzákom. Taktiež majú výbornú znalost miestnych poveternostných podmienok. Každý tandemový klzák (padák) má platnú poistku proti tretej osobe, poistenie pasažiera pre prípad nehody a kompletnú dokumentáciu na jeho prevádzku.Všetky tandemové lety vykonávame na klzákoch (padákoch) špickových výrobcov AXIS, ktoré sú konštruované priamo na túto prevádzku,sú testované vtestovacom stredisku amajú EN certi káciu.

 

 


Cena letu zahŕňa:
– zapožičanie výstroja
– poistenie proti škodám spôsobeným tretej osobe
– poistenie pasažiera pre prípad nehody