Termický tandemový let


Vhodný pre náročnejších, ktorí by chceli zažiť niečo extra. Kde ochutnajú spoločne s tandem pilotom dlhý let v termických prúdoch, nekonečné diaľky pod nohami a výšku ktorá sa nedá prehliadnuť. Splňte sebe alebo Vášmu blízkemu sen , vyskúšajte niečo nevšedné a dotknite sa oblakov v termickom tandemovom lete. Letí sa vo výške 200-1000m nad terénom.

 OBJEDNÁVKA 


 

Lietame vprípade vhodných abezpecných poveternostných podmienok. Nevhodná je nízka oblacnost, silný nárazový vietor a zrážky.
Žilina – Straník od 1. 4. do 30. 9. 
Donovaly – Nová Hola od 1. 4. do 30. 9. Potrebná je prevádzka lanovky TELEMIX na Novú Holu.


 

Minimálna dlžka letu je 25-35 minút. Vzávislosti od poveternostných podmienok .Každý shmotnostou od 45 do 100kg. Vprípade neplnoletého/tej je potrebný písomný súhlas rodiča.

 


Teplejšie športové oblečenie, obuv primerané ročnému obdobiu. Doporučujeme slnečné okuliare a v zimných mesiacoch rukavice. Nepotrebujete žiadne lekárske vyšetrenie ani potvrdenie.


Pred letom pilot pasažiera poučí o štarte a pristáti, zapne ho do postroja, pripraví padákový klzák a vo vhodnom okamžiku odštartujú. Pri štarte stačí pobehnúť a ste vo vzduchu. Počas letu sedí pasažier vpredu pred pilotom, ktorý za ním riadi klzák. Pristátie je ešte jednoduchšie, pilot brzdí klzák a spoločne sa dotýkajú zeme približne takou istou rýchlosťou ako pri behu na štarte.

 


Všetci naši tandemový piloti majú licenciu tandemového pilota vydanú LAA SR . Okrem toho že vlastnia tieto licencie sú aj inštruktori, alebo inšpektori paraglidingu smnohorocnými skúsenostami vlietaní standemovým klzákom. Taktiež majú výbornú znalost miestnych poveternostných podmienok. Každý tandemový klzák (padák) má platnú poistku proti tretej osobe, poistenie pasažiera pre prípad nehody akompletnú dokumentáciu na jeho prevádzku.Všetky tandemové lety vykonávame na klzákoch (padákoch) špickových výrobcov AXIS, ktoré sú konštruované priamo na túto prevádzku,sú testované vtestovacom stredisku amajú EN certi káciu.

 

 


Cena letu zahŕňa:
– zapožičanie výstroja
– poistenie proti škodám spôsobeným tretej osobe
– poistenie pasažiera pre prípad nehody