Základný tandemový let

 

Základný tandemový let je vhodný pre každého, kto chce spoznať prvé pocity odpútania sa od zeme a voľne sa
vznášať vzduchom na padákovom klzáku. Letí sa spoločne s tandem pilotom vo výške od 250 do 800 m nad terénom. Splňte sebe alebo Vášmu blízkemu sen a vyskúšajte základný tandemový let.

 OBJEDNÁVKA 

 

 

Lietame v prípade vhodných a bezpečných poveternostných podmienok.
Nevhodná je nízka oblačnosť, silný nárazový vietor a zrážky.
Žilina – Straník od 1. 1. do 31. 12. (celoročne).
V zimnom období bez možnosti vývozu.
Donovaly – Nová Hoľa od 1. 1. do 31. 12. (celoročne).
Potrebná je prevádzka lanovky TELEMIX na Novú Hoľu.

 

 

Minimálna dĺžka letu je 10 minút. V závislosti od poveternostných podmienok .

 

Každý s hmotnosťou od 30 do 100 kg. V prípade neplnoletého/tej je potrebný písomný súhlas rodiča.

 

Športové oblečenie, obuv primerané ročnému obdobiu. Do poručujeme slnečné okuliare a v zimných mesiacoch rukavice. Nepotrebujete žiadne lekárske vyšetrenie ani potvrdenie.
 

Pred letom pilot pasažiera poučí o štarte a pristátí, zapne ho do postroja, pripraví padákový klzák a vo vhodnom okamžiku odštartujú. Pri štarte stačí pobehnúť a ste vo vzduchu. Počas letu sedí pasažier vpredu pred pilotom, ktorý za ním riadi klzák. Pristátie je ešte jednoduchšie, pilot brzdí klzák a spoločne sa dotýkajú zeme približne takou istou rýchlosťou ako pri behu na štarte.

 

Všetci naši tandemový piloti majú licenciu tandemového pilota vydanú LAA SR. Okrem toho že vlastnia tieto licencie sú aj inštruktori, alebo inšpektori paraglidingu s mnohoročnými skúsenosťami v lietaní s tandemovým klzákom. Taktiež majú výbornú znalosť miestnych poveternostných podmienok. Každý tandemový klzák (padák) má platnú poistku proti tretej osobe, poistenie pasažiera pre prípad nehody a kompletnú dokumentáciu na jeho prevádzku.

 

Všetky tandemové lety vykonávame na klzákoch (padákoch) špičkových výrobcov ADVANCE, AIRDESIGN, ktoré sú konštruované priamo na túto prevádzku, sú testované v testovacom stredisku s EN certifikáciou.

 

 

 

Cena letu zahŕňa:

– zapožičanie výstroja

– poistenie proti škodám spôsobeným tretej osobe

– poistenie pasažiera pre prípad nehody